Velká kniha o dřevě

Kód: 7546053

Úplný název:

Velká kniha o dřevě (Patřičný Martin):

Autor a popis:

Patřičný Martin, Fortuna Libri, 272 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
479 Kč (599 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

Dřevo se nevyrábí, bylo živé, dřevo, to jsou těla stromů.
V knize najdete i strom, z něhož bylo dřevo získáno. Kromě základních pohledů ( především středový a tečný řez kmenem) nahlédnete pod kůru (očka, rozdvojení kmene...). Přírodní záběry doplňují praktické výrobky: mísa, amulet, hračka, stolek.... ale také využití dřeva pro výtvarnou práci. Publikace bude obsahovat zhruba 50 dřevin, 20 z nich podrobně, autor nezapomněl ani na ukázky málopoužívaných keřů a exotických dřevin.

O dřevu s láskou

Nejvíc právě dnes je potřeba mluvit o dřevě. Nemůžeme bez něho být, je nenahraditelné, bohužel bychom to mohli zjistit, až bude pozdě- řekněte mi- když už někdo pracovní dobu tráví u umělého počítače a někdy i za umělého světla, z jakého materiálu by měl mít desku stůl, desku, o niž opírá zápěstí?

Zároveň s úžasným rozvojem technologií všeho druhu začne být za chvíli asi důležité psát o tom, že dřevo pochází se stromů- tj. nevyrábí se.

…Fyzické a duševní zdraví- jak souvisí se dřevem?

Co všechno bylo, je a bude z nám nejbližšího „materiálu“ děláno. Od staveb a nábytku přes hudební nástroje a hračky a flešky či tužky až třeba k polévce ze špejle od klobásy… Ruce a dřevo patří k sobě jako žena a muž.

Jenom člověk může zastavit přírodní proces a z jeho koloběhu vyzdvihnout dřevo. Usušit ho, opracovat a používat. Zachovat na dlouhou řadu let. A je to zase jen člověk, kdo se z něho může radovat… Kniha je osobním svědectvím o mnohaleté výtvarné i řemeslné práci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velká kniha o dřevě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velká kniha o dřevě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velká kniha o dřevě (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velká kniha o dřevě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velká kniha o dřevě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Velká kniha o dřevě