Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg

Kód: 2475206

Úplný název:

Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg (von Hindenburg Paul): Pameti polního maršála Paula von Hindenburg

Autor a popis:

von Hindenburg Paul, Grada, 208 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
127 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Unikátní vhled do vojenské strategie německého velení za první světové války z pera polního maršála Paula von Hindenburg, jedné z dominantních a nejpopulárnějších osobností německé generality. Hindenburg sepsal tuto svou autobiografii bezprostředně po německé porážce v roce 1918, jeho zážitky jsou proto zcela čerstvé a jako informační zdroj nedocenitelné. Přesvědčivě dokládají v dobře strukturovaných dvaadvaceti kapitolách smýšlení důstojníka staré pruské školy, který se vyjadřuje přímočaře a je zcela oddán svému císaři. Protože jde o jedinečné svědectví významných dobových událostí, jejichž počátek bude výrazně připomenut při příležitosti 100. výročí vypuknutí první světové války, byly tyto paměti vydány znovu - ovšem v poněkud upravené a zkrácené verzi, což knihu činí srozumitelnější čtenářům 21. století. Co bylo z původní publikace odstraněno a proč, vysvětluje hned v úvodu renomovaný britský historik Charles Messenger, který se těchto úprav ujal.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Velká válka - Paměti polního maršála Paula von Hindenburg