Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Kód: 7429473

Úplný název:

Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie (Škoda Milan): Dve tisíciletí ve stepích Evropy a Asie

Autor a popis:

Škoda Milan, Vyšehrad, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
262 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Stepní kočovnické národy, obávaní válečníci a zároveň zprostředkovatelé kulturních podnětů, utvářely po řadu staletí historii rozlehlých oblastí Asie a Evropy a zanechaly hlubokou stopu ve světových dějinách.
Kniha Milana Škody přináší ucelený pohled na dlouhou řadu těchto kočovnických etnik, jejich dějiny, způsob válčení, společenské uspořádání i kulturu. Postupně představuje jak známá kočovnická etnika, především Huny a Mongoly, tak i ta méně známá, počínaje severoíránskými kmeny (Skythové, Sarmati, Massagetové, Kušánci, Parthové) přes předky Hunů, Huny Siungnu, zakladatele jedné z největších říší v dějinách Turkuty, Žuan-žuany (Avary), Chazary, Pečeněhy, Zlatou Hordu a národy severní Číny až k proslulé Tamerlánově říši. Stranou nezůstávají ani ty kočovnické národy, které daly jméno evropským zemím – Maďaři a Bulhaři, ale třeba také Tibeťané.

Svým širokým záběrem je kniha M. Škody, navazující do jisté míry na práce j. Bednaříkové o stěhování národů, Francích a Hunech, v české historiografické literatuře ojedinělá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Velké říše kočovníků - Dvě tisíciletí ve stepích Evropy a Asie