Velké špionážní operace dvou světových válek

Kód: 8742354

Úplný název:

Velké špionážní operace dvou světových válek (Pacner Karel):

Autor a popis:

Pacner Karel, Daranus, 344 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
238 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kam dosáhly plameny světových válek, tam zákonitě a se všemi souvislostmi pronikala i špionáž - mnohdy už dlouho před konfliktem, na jeho prahu i později v době bojů. Někdy šlo vyzvědačům obou stran o život, jindy zas v relativním bezpečí luštili nepřátelské šifry anebo působili v neutrálním státě, například ve Švýcarsku.
Boj tajných služeb měl svoje hrdiny, vítěze i poražené, vítěze, které po válce nečekala kariéra v CIA, ale nehostinný stalinský lágr, a poražené, co vcelku v pohodě našli své místo v poválečném Německu, především v jeho západní části.
Karel Pacner je zkušený spisovatel literatury faktu a špionáží ve světových válkách se zabývá už mnoho let. Připravil pro tuto knihu osmnáct velkých špionážních příběhů od časů rakousko-uherské monarchie až po březen 1945, kdy Britové zrušili své plány na likvidaci Hitlera, protože v Evropě byla už válka rozhodnutá se vším všudy. S Pacnerovým vyprávěním se ocitneme jak v evropských metropolích včetně Prahy, tak třeba i v Tokiu, v Mexiku nebo v Arábii. Vyzvědači budou - dle možností potichu - sbírat své údaje a vojáci pak vyrazí do bojů; zpočátku mohou ještě porovnávat síly svých i nepřátelských jezdeckých sborů, ale ke konci už zahřmí motory raket. A podle někdy až ztřeštěně odvážného dabléra, jugoslávského agenta ve službách Spojenců, začne jednou Ian Fleming psát svoje příběhy Jamese Bonda. Ale pojďme to vzít popořádku - nejdřív nás přece čeká první kapitola... Píše se rok 1913. Evropa stále ještě tančí valčík, ale ve Vídni se rodí obrovská špionážní aféra a na Balkáně je už cítit střelný prach... Navíc - padesát dobových fotografií a dokumentů dodává knize velice autentický ráz.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velké špionážní operace dvou světových válek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velké špionážní operace dvou světových válek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velké špionážní operace dvou světových válek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velké špionážní operace dvou světových válek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velké špionážní operace dvou světových válek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Velké špionážní operace dvou světových válek