Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu

Kód: 7201836

Úplný název:

Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu (Kaňa Antonín):

Autor a popis:

Kaňa Antonín, LINDE, 496 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
678 Kč (875 Kč)
  / ks  
koupit
 

V posledních letech prošla veřejná správa v České republice významnými systémovými změnami, zejména na úrovni územní veřejné správy. Oblast veřejné správy byla rovněž významně ovlivněna vstupem České republiky do Evropské unie. Postupně došlo k zapojení do evropských struktur a spolupráce s členskými zeměmi v této oblasti umožňuje České republice aktivní spoluúčast při tvorbě kvalitně fungující správy v evropském kontextu. Se zřetelem k výše uvedeným procesům a k rozvoji přeshraniční spolupráce s partnery z německy mluvících zemí je stále naléhavěji pociťována potřeba, aby se pokud možno sjednotila odborná terminologie v oblasti veřejné správy, její reformy a modernizace. Předkládaná publikace má sloužit především tomuto účelu a umožnit lepší a přesnější komunikaci všem, kteří se touto problematikou zabývají. Česká část slovníku vznikala zejména podrobnou excerpcí desítek předmětných zákonů (hlavní z nich uvádím v textu), článků v odborných časopisech a dalších materiálů o reformě a modernizaci veřejné správy. Obsahuje více než 19 000 hesel. Německé ekvivalenty byly čerpány zejména z odpovídajících právních norem německy mluvících zemí a v řadě případů byly rovněž konzultovány s německými odborníky. Pro doplnění, konzultace a korektury byly použity specializované slovníky a další materiály, které uvádím na závěr.

Nahlédnout do Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu Nahlédnout do Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Němčina

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Němčina / Velký česko-německý slovník pro veřejnou správu