Velký lékařský slovník

Kód: 7345202

Úplný název:

Velký lékařský slovník (kol.): 41 000 hesel

Autor a popis:

Vokurka Martin, Hugo Jan, Maxdorf, 1160 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 020 Kč (1 495 Kč)
  / ks  
koupit
 

Přibližně 5000 hesel je věnováno lékům, u kterých jsou uváděny jak názvy účinných látek, tak názvy obchodní, pod nimiž jsou prodávány. Moderní medicína používá stále větší počet zkratek, slovník uvádí přibližně 3500 nejdůležitějších z nich, a to zkratky české, latinské i anglické.
Hesla jsou propojena odkazy a obsahují etymologické poznámky, v řadě případů i příklady a ilustrace. Eponymická hesla jsou doplněna stručnými životopisnými údaji.
Velký důraz je kladen na srozumitelnost, což umožňuje porozumět jazyku současné medicíny, resp. tuto terminologii ovládnout. Slovník je tak určen nejen lékařům a dalším zdravotníkům, ale každému, kdo má potřebu rozumět tomu, co lékaři říkají a píší, obsahuje prakticky veškeré pojmy užívané v lékařské dokumentaci (chorobopisech, zprávách, žádankách) včetně velkého počtu jinak málo srozumitelných zkratek. Ostatně u předchozích šesti vydání zakoupili laici přes polovinu z dosud prodaných 21 000 výtisků.
Velký lékařský slovník tak podporuje koncepci otevřeného vztahu mezi lékařem a pacientem založeném na právu na informace o svém zdraví. K naplnění tohoto práva však nestačí pouze informace sdělit, ale také mít možnost jim porozumět. Osmé vydání je doplněno rozsáhlou přílohou normálních laboratorních hodnot.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velký lékařský slovník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velký lékařský slovník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velký lékařský slovník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velký lékařský slovník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velký lékařský slovník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky