Věře Olivové ad honorem

Kód: 8614224

Úplný název:

Věře Olivové ad honorem (kol.): Sborník príspevku k novodobým ceskoslovenským dejinám

Autor a popis:

Kol., Společnost Edvarda Beneše, 268 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
36 Kč (50 Kč)
  / ks  
koupit
 

Univerzitní profesorce PhDr. Věře Olivové, DrSc., historičce první Československé republiky a dějin sportu, věnují při příležitosti jejího významného životního jubilea sborník svých prací její někdejší studenti a současní spolupracovníci.
První dva příspěvky mají úzký vztah k osobnosti profesorky Olivové, následující dva jsou věnovány Edvardu Benešovi. Počátků první republiky se týká článek o stržení sloupu Nejsvětější trojice ve Slaném a o ministerstvu zahraničí a prezentaci Československa. Další text se zabývá ohlasem na obranu Edvarda Beneše proti útokům říšskoněmeckého tisku na Československo. K meziválečné zahraniční problematice se vztahuje ještě článek o Organizačním paktu Malé dohody. Osudy Pražského hradu v době okupace jsou vypracovány na základě archivních dokumentů. Další příspěvek se týká odsunu Němců z Frýdku-Místku. Dva následující texty věnují pozornost tiskovému orgánu slovenského exilu a exilové historické literatuře. Přehledný charakter má článek o studené válce. Příspěvek o poslání a profesi porodní báby jde přes několik staletí. Naproti tomu řešení zapomenuté Horovy básně se úzce vztahuje k roku 1945. Závěrem byly zveřejněny výsledky soutěže o Cenu Edvarda Beneše.
Celým sborníkem prolínají ilustrace malířských prací pocházejících z první republiky. Pro obálku jsme užili římské mozaiky k připomenutí úspěšných prací naší jubilantky v době, kdy se nemohla věnovat československým meziválečným dějinám.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Věře Olivové ad honorem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Věře Olivové ad honorem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Věře Olivové ad honorem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Věře Olivové ad honorem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Věře Olivové ad honorem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Věře Olivové ad honorem