Veřejné sbory

Kód: 7357572

Úplný název:

Veřejné sbory (kol.):

Autor a popis:

Kol., Wolters Kluwer, 384 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
421 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
 

Veřejné sbory představují speciální fenomén, který je nezbytný v každé moderní společnosti. Pečují o to, co bývá označováno jako tzv. policejní statky, tedy o obranu státu, veřejnou bezpečnost, bezpečnost osob a majetku, klid, mravnost, veřejné zdraví a další. Jejich ochrana tvoří základní, hlavní náplň činnosti těchto sborů.

Vzhledem k tomu, že nutně zasahují do právní sféry fyzických a právnických osob, musí k tomu mít legální základ. Jeho formulování je složitou záležitostí, protože je třeba vymezit hranice pro zasahování v situacích, které vynikají mimořádnou pestrostí a lze všechny jen těžko předvídat.

Autoři předkládají, vlastně u nás poprvé, komplexní pohled na organizaci a funkce veřejných sborů, povinnosti jejich příslušníků, právní základ zásahů proti osobám i věcem, úpravu pátracích prostředků, použití donucovacích prostředků, zpracování informací, mezinárodní spolupráci a další otázky, které se v této oblasti vyskytují.

Informace v této monografii mohou získat nejen ti, kteří jsou příslušníky veřejných sborů, tedy Policie České republiky, Vojenské policie, Celní správy, Vězeňské služby, Hasičského záchranného sboru, zpravodajských služeb a obecní policie, a ti, kteří je řídí, ale také širší veřejnost, a to nejen odborná.

Nahlédnout do Veřejné sbory Nahlédnout do Veřejné sbory

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Veřejné sbory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Veřejné sbory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Veřejné sbory (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Veřejné sbory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Veřejné sbory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo