Veřejný sektor - řízení a financování

Kód: 7357936

Úplný název:

Veřejný sektor - řízení a financování (Peková Jitka, Pilný Jaroslav, Jetmar Marek):

Autor a popis:

Peková Jitka, Pilný Jaroslav, Jetmar Marek, Wolters Kluwer, 488 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
480 Kč (574 Kč)
  / ks  
koupit
 

Odborná publikace „Veřejný sektor – řízení a financování“ seznamuje čtenáře s postavením a úkoly veřejné správy – jak státní správy, tak územní samosprávy v ČR. Věnuje se výkonným orgánům ve veřejné správě jako subjektu, který zajišťuje rozhodování volených orgánů, zajišťuje zabezpečování veřejných statků, řídí veřejnoprávní neziskové organizace ve veřejném sektoru a zajišťuje jejich finanční vazby na rozpočet zřizovatele, resp. rozpočtovou soustavu.

O struktuře veřejného sektoru, způsobu zabezpečování a financování veřejných statků, o redistribučních a stabilizačních aktivitách státu a územní samosprávy a míře solidarity se rozhoduje v zastupitelských demokraciích nepřímou veřejnou volbou, politickými hlasy. Čtenář se alespoň v základních rysech seznámí s procesem veřejného rozhodování o způsobu zabezpečování a financování veřejných statků a s jeho vlivem na efektivnost veřejného sektoru.

Veřejný sektor a veřejné finance jsou dvě strany jedné mince. Každou činnost je nutné zabezpečit potřebnými finančními prostředky, které se získávají především z daní. Proto je věnována pozornost zdrojům financování v rámci rozpočtové soustavy a způsobům financování nákladů veřejného sektoru na centralizované i decentralizované úrovni, tzn. i přerozdělování v rámci rozpočtové soustavy.

Podrobně je věnována pozornost postavení a hospodaření organizačních složek a příspěvkových organizací ve veřejném sektoru se zvláštním zřetelem ke specifikům způsobů řízení a financování potřeb v rámci jednotlivých odvětví veřejného sektoru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Veřejný sektor - řízení a financování do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Veřejný sektor - řízení a financování.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Veřejný sektor - řízení a financování (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Veřejný sektor - řízení a financování bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Veřejný sektor - řízení a financování doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Veřejný sektor - řízení a financování