Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?

Kód: 2660149

Úplný název:

Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? (Platt Richard):

Autor a popis:

Platt Richard, EDIKA, 48 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
52 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo, kde, kdy, jak? Kdo chtěl chudým zabránit v cestování vlakem? Kde pošťáci doručovali zralé ovoce panovníkům? Kdy speciální školy vyučovaly ježdění na kole? Jak vyrobit loď z mořských řas? Čtěte v naší knize a najděte odpovědi na tyto a další dopravní záhady. Po 200 000 let života člověka na zemi existoval jen jeden dopravní prostředek. Zanechal po sobě řadu stop. Ve skutečnosti byla chůze jednou z věcí, které vedly k polidštění. Naši předkové, opice, nedokázali chodit (nebo běhat či stát) zpříma pod delší dobu. I když byla chůze pomalá, díky použití tohoto prvního a jednoduchého dopravního prostředku přešli lidé z Afriky, kde se vyvinuli, do vzdálených koutů Asie, Evropy a Ameriky. Vynález kola, sedla a plachty přepravu zjednodušil a velmi usnadnil, avšak nijak nezrychlil. Ještě před dvěma staletími byla za vrcholný požitek z rychlosti považována jízda na cválajícím koni. Později, s nástupem železnice, mohli pasažéři cestovat závratnou rychlostí vozů v moderním městském provozu. Dnes ovšem bereme rychlost jako samozřejmost. Závod se sluncem letadlem přes půlku světa pro nás nic není. Na silnicích mohou dokonce i ty nejlevnější automobily dosáhnout rychlosti, která je nebezpečná a nepovolená. Jenže možná jsme poslední generací, která si užívá luxusu rychlého cestování! Série Věřili byste, že… zkoumá každodenní život v průběhu staletí tak, jak jste to dosud nezažili!

Nahlédnout do Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? Nahlédnout do Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dětské encyklopedie

 
Knihkupectví / Populárně naučná pro děti / Dětské encyklopedie / Věřili byste, že dva cyklisté vynalezli letadlo?