Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n

Kód: 8778855

Úplný název:

Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n (Quillen Jim):

Autor a popis:

Quillen Jim, Omnibooks, 288 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
193 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Jim Quillen, narozený v roce 1919, měl složité dětství. Chybělo mu rodinné zázemí, a tak se už jako dospívající hoch pravidelně dostával do konfliktů se zákonem. V roce 1942 byl dvaadvacetiletý Jim na útěku z věznice San Quentin, kde si odpykával trest odnětí svobody na osmnáct měsíců za loupežné přepadení. Myslel si, že se mu útěk podařil, dokud ho nechytili a neodsoudili k trestu odnětí svobody na pětačtyřicet let ve federální věznici, včetně deseti let v nechvalně známém vězení Alcatraz.
„Byl jsem otřesen, když jsem si uvědomil, že už nejsem člověk, ale AZ586, vězeň, odsouzený na pětačtyřicet let v kriminále.“
Jimova autobiografie se zaměřuje na jeho desetileté věznění na „Skále“, v bývalé federální věznici na kalifornském ostrově Alcatraz. Jedním z klíčových příběhů je pokus o útěk skupiny vězňů v roce 1946, při kterém zemřelo několik trestanců a dozorců. Boj mezi vězni a dozorci, posílenými námořní pěchotou, trval šestačtyřicet hodin a nazývá se „Bitvou o Alcatraz“. Jim říká, že toto krveprolití bylo kvůli brutalitě vězeňského systému nevyhnutelné. Alcatraz nazývá „vězením, jehož jediným cílem bylo vězně pokořit, ponížit a zlomit“. Ale Jim se nikdy nevzdává touhy po svobodě; nejvíc mu vadí neustálý dohled a bezpečnostní opatření, kvůli kterým je útěk prakticky nemožný. Se zkušenostmi ze dvou útěků ze státního vězení, včetně toho ze San Quentinu (během kterého vzal dva rukojmí), přesto uvažuje i o útěku z Alcatrazu.
Většina čtenářů asi nebude vzhledem k jeho životní historii sympatizovat s jeho stížnostmi na příliš striktní bezpečnostní opatření. Podrobnosti o životě ve věznici jsou ovšem mnohem zajímavější než neúspěšný pokus překonat vězeňský systém. Jim v těchto emotivních memoárech, psaných záměrně zdrženlivě, líčí svou dlouhou cestu od zločinu přes trest až po návrat do slušné společnosti.
Jim Quillen se po mnoha letech vrátil na ostrov, který se mezitím stal Národním parkem. Po řadu let byl jeho nejznámějším dobrovolníkem – vypráví o své minulosti v audioprůvodci návštěvníkům, kteří jsou jeho zážitky fascinováni.
Součástí knihy je rozsáhlá fotografická příloha včetně plánku věznice Alcatraz.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Vězněm v Alcatrazu - Očité svědectví dramatického pokusu o útěk z nejstřeženější věznice n