Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy

Kód: 2104458

Úplný název:

Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy (Dančák Břetislav):

Autor a popis:

Dančák Břetislav, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 248 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
184 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jedním z klíčových aspektů, který bývá analyzován při výzkumu vládnutí v současných společnostech a politických systémech, je proces doplnění klasického státocentrického pohledu na vládu a vládnutí novou perspektivou zohledňující nárůst počtu úrovní, na nichž je vládnutí prováděno. Vládnutí se ze státní roviny rozšiřuje či přesouvá na rovinu substátní či supranacionální a před výzkumem vládnutí se tak otevírá víceúrovňová perspektiva. Právě těchto procesů si všímají autoři předkládané publikace, jejímž cílem je nabídnout na řadě vnitrostátních příkladů i příkladů z mezinárodního prostředí (zejména z Evropské unie) podněty a argumenty do odborné diskuse o tomto fenoménu. Ukazuje se, že koncept víceúrovňového vládnutí je natolik nosný, že je použitelný pro analýzu problémů, jimiž se zabývají politologie, evropská studia, ale i mezinárodní vztahy či právní věda.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Víceúrovňové vládnutí v Evropě: zkušenosti, problémy a výzvy