Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně

Kód: 8737793

Úplný název:

Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně (Švarcová Jelena): komplet

Autor a popis:

Švarcová Jelena, Pulchra, 200 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
211 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Dvousvazkový výbor z poezie a esejistiky Jeleny Švarcové, uznávané autorky leningradského undergroundu a přední současné ruské básnířky.

Jelena Švarcová (1948-2010) u nás bohužel zatím neznámá, patřila k předním básníkům současné ruské poezie. Vystudovala Leningradský institut divadla, hudby a filmu, ale od mládí psala verše a brzy se stala uznávanou autorkou leningradského undergroundu. Její poezie byla až do gorbačovské „perestrojky“ publikována pouze v samizdatu a také v zahraničí. První básnická sbírka Tancujuščij David vyšla v Paříži a v USA, další sbírka Stichi v roce 1987 v Paříži a v Mnichově. V Rusku autorka debutovala až v roce 1989 sbírkou nazvanou Storony svjeta, jež byla v první den vydání rozebrána. To už měla básnířka za sebou celou řadu čtení v Rusku i v zahraničí a zvali ji na evropské i zámořské festivaly spisovatelů. Zúčastnila se i Festivalu spisovatelů Praha. V roce 1999 obdržela prestižní cenu za literaturu Northern Palmyra Prize a v roce 2003 získala The Triumph Prize za sbírku Sočiněnija Jeleny Švarc (anglicky Works of Elena Schwarz, 2002). Její senzualistická lyrika si získala četné obdivovatele doma i v zahraničí. V roce 2010 zemřela ve svém milovaném Petrohradě, který s výjimkou svých literárních výjezdů po celý život neopustila.

Dva svazky v jedné krabici, samostatně neprodejné.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Viditelná stránka života. Zpěv ptáka na mořském dně