Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence

Kód: 7419174

Úplný název:

Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence (Freidingerová Tereza): migracní a adaptacní tendence

Autor a popis:

Freidingerová Tereza, SLON, 234 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
263 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha se zabývá mezinárodní migrací z Vietnamu do světa a do Česka od poloviny 20. století po současnost v kontextu politických zvratů na mezinárodní scéně a ekonomických reforem ve Vietnamu známých jako Đoi Moi. Autorka se vedle analýzy strukturálních faktorů podmiňujících migraci zaměřuje i na to, jak aktéři migrace tyto makroúrovňové vlivy interpretují. Díky kombinaci makro a mikroúrovňového přístupu kniha přináší ucelený pohled na faktory, které vietnamskou mezinárodní migraci stimulují, a na to, co určuje hlavní směry migračních pohybů, očekávání migrantů i nemigrujících a volbu adaptační strategie. Autorka se věnuje i proměnám motivace k migraci, vnímání Vietnamu a cílové země migrace, a to v závislosti na společensko-ekonomicko-politickém kontextu a na fázi migrace: jinak totiž hodnotí situaci Vietnamci, kteří za hranicemi žijí, jinak ti, kteří teprve cestu plánují, a ještě jinak ti, kteří se již vrátili. Součástí knihy je i přiblížení života vietnamské komunity v České republice.

Kniha vychází především z tříletého výzkumu, který autorka realizovala v letech 2010–2012 v Česku a ve Vietnamu, a z analýzy dostupných statistických dat a právních dokumentů. Konceptuálně se text opírá převážně o teorii nové ekonomie pracovní migrace a o vietnamské migraci uvažuje jako o migraci rodinné i v případech, kdy migruje pouze jeden člen domácnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Vietnamci v Česku a ve světě: migrační a adaptační tendence