Vietnamský válečný deník

Kód: 2060789

Úplný název:

Vietnamský válečný deník (kol.): Zkušenosti, zážitky a pocity vojáku v jihovýchodní Asii mesíc po mesíci

Autor a popis:

Naše vojsko, 256 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
222 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Přes 100 barevných a 220 černobílých fotografií.
Sleduje den za dnem průběh a okolnosti vietnamské války. Obsahuje stovky novinových zpráv, osobních vzpomínek i výňatků z oficiálních bojových hlášení.
Vietnamský válečný deník zachycuje na základě svědectví těch, kdož v této válce bojovali, a těch, kdož o ní přinášeli zprávy, jedinečný a autentický pohled zevnitř na konflikt, který zanechal nezhojitelnou jizvu na duši Spojených států.
Byl to nejdelší konflikt v americké historii a probudil tak protikladné pocity jako snad žádná jiná zkušenost americké historie. Pocity a emoce, které jsou ještě do dnešních dnů živé. Přestože už zároveň pro mnohé představuje něco v čase nesmírně vzdáleného, co je jenom námětem hollywoodských filmů či televizních dokumentů, které se zaobírají osudy nepřizpůsobivých válečných veteránů, pro miliony bývalých vojáků, kteří v jihovýchodní Asii sloužili, zůstává válka nejdůležitější a nezapomenutelnou zkušeností celého jejich života.
Vietnamský válečný deník formou měsíčních přehledů sleduje průběh základních událostí války, ve které proti sobě stály severovietnamské síly a americké, australské a jihovietnamské a další spojenecké jednotky. Bezprostřední zkušenosti prostých vojáků jsou zachyceny prostřednictvím stovek výňatků z osobních vzpomínek, novinových a časopiseckých článků a oficiálních hlášení ne nadarmo se o tomto konfliktu tvrdí, že byl první válkou "v přímém přenosu".
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vietnamský válečný deník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vietnamský válečný deník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vietnamský válečný deník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vietnamský válečný deník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vietnamský válečný deník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Vietnamský válečný deník