Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ)

Kód: 7485012

Úplný název:

Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ) (Hammer-Tugendhatová Daniela): od Ludwiga Miese van der Rohe

Autor a popis:

Hammer-Tugendhatová Daniela, Barrister & Principal, 324 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
472 Kč (695 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Zásadní kniha o světově proslulé brněnské vile Tugendhat vychází zároveň v češtině i anglicky v USA. Vila Tugendhat v Brně, vybudovaná v letech 1928-1930 současně se známým pavilonem Barcelona, byla postavena na zakázku továrníků Grety a Fritze Tugendhatových. Architekt Ludwig Mies van der Rohe z Berlína mohl touto stavbou poprvé uskutečnit své průkopnické myšlenky plynoucího prostoru s moderními prostředky ocelové konstrukce a obrovských, částečně spouštěcích oken. Tyto myšlenky se staly inspirací pro práce mnoha architektů následujících generací. Vila Tugendhat patří k inkunábulím dějin moderní architektury a byla v roce 2001 zapsána na seznam kulturních památek světového dědictví organizace UNESCO. Kompetence autorů zaručuje zároveň poměrně napjaté a neobvyklé vypořádání se s vilou Tugendhat, které sahá od přesných architektonických a historických informací až po velmi soukromé náhledy. Kniha prezentuje nejnovější poznatky o vzniku budovy a jejího zařízení včetně sociálních a historických předpokladů. Publikace obsahuje i řadu dosud nepublikovaných fotografií. Daniela Hammer-Tugendhatová (1946) je profesorkou historie umění na Univerzitě pro užité umění ve Vídni. Jako nejmladší dcera stavitelů vily Tugendhat disponuje nenahraditelnými informacemi o domě, zprostředkovanými rovněž ústní formou. Ivo Hammer (1944) pracuje jako konzervátor - restaurátor a historik umění, založil jako profesor na Vysoké škole pro užitou vědu a umění (HAWK) v německém Hildesheimu studijní obor pro restaurování architektonických povrchů. Wolf Tegethoff (1953) je ředitel Centrálního ústavu pro historii umění v Mnichově, patří k renomovaným odborníkům na dílo Ludwiga Miese van der Rohe, nejen díky svým publikacím o jeho venkovských domech a vilách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ) (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe (ČJ, AJ)