Vinitorium historicum

Kód: 8603187

Úplný název:

Vinitorium historicum (Kraus Vilém):

Autor a popis:

Kraus Vilém, Radix, 238 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
276 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Víno, jeden z nejstarších kulturních vynálezů lidstva, se stalo i u nás předmětem mnoha diskusí. Potěšující je to, že „vzdělanost“ v tomto oboru se rychle a významně zvyšuje. A ještě více potěšující je, že ruku v ruce s tím roste i kvalita vín produkovaných moravskými a českými vinaři.
Jsou však situace, kdy je třeba nahlédnout věci z perspektivy, jež přesahuje naši zkušenost, utřídit poznatky způsobem, který se od nás neočekává, vyvodit pro budoucnost závěry z minulosti, abychom mohli překročit stín, který nám neumožňuje vidět za horizont, zúročit zkušenost, která je víceméně individuální, ale má v sobě zároveň zakódováno poznání mnoha generací, které se snažily, s respektem k předchůdcům, posunout obor tak daleko, jak jen bylo možné.
Vyselektovat to, co je podstatné, identifikovat slepé uličky vývoje, nalézt příčiny úspěchu i důvody neúspěchu, vyžaduje nepřeberné znalosti, mimořádnou trpělivost, potřebný odstup a zejména kritické myšlení. A to i o tom, co je staletími prověřeno.
Věříme, že i tato kniha potvrdí, že u kolébky prof. Ing. Viléma Krause stály před 85 lety laskavé sudičky, které mu daly do vínku vše potřebné k tomu, aby se mohl tak významně zapsat do historie našeho vinohradnictví a vinařství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vinitorium historicum do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vinitorium historicum.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vinitorium historicum (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vinitorium historicum bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vinitorium historicum doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu