Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech

Kód: 9053535

Úplný název:

Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech (Remešová Michaela, Schuster Roman): Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech

Autor a popis:

Remešová Michaela, Schuster Roman, Fany, 216 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech /Příběhy hrdinů filmových mayovek /Karel Gott poprvé o pokrevním bratrovi

Kniha reportérů deníku Blesk Michaely Remešové a Romana Schustera vychází u příležitosti 50.výročí vzniku prvního ze série slavných vinnetouovských filmů a dalšího tv uvádění série mayovek.
Obsahuje rozsáhlou reportáž z letošních oslav výročí na místech natáčení v Chorvatsku včetně rozhovoru s představitelem Vinnetoua Pierrem Bricem, dále medailony filmových hrdinů vinnetouovské série, příběh pokrevního bratrství Pierra Brice a Karla Gotta včetně repa z jejich společného koncertního turné a rozhovoru s Karlem Gottem, a rovněž málo známé české souvislosti s hrdiny mayovek (např.fakt, že Karel May má české potomky, režiséra filmových mayovek zavraždila česká manželka, někteří z hrdinů se narodili v Česku či jinak se s Českem zapletli, a jak známé české herce dabující mayovské hrdiny jejich práce trvale poznamenala).
Vinnetou prostě žije! A kdo si myslí opak, pak nikdy nepropadl tomu úžasnému kouzlu romantiky, tak dokonale namíchané s lidskou ušlechtilostí, hrdinstvím, přátelstvím, spravedlností a překrásnou přírodou, jako je tomu v životních osudech Vinnetoua.
Příběh hrdého náčelníka indiánského kmene Apačů a jeho bílého bratra Old Shatterhanda si jeho autor, Karel May, vymyslel sice už v druhé polovině 19. století, ale učinil to tak geniálně, že jím ovlivnil celé generace lidí od nejmladších po nejstarší nejen u nás, ale doslova po celé Evropě až do současnosti.
A když před 50 lety byla Vinnetouova a Old Shatterhandova dobrodružství zfilmována, objevil se fenomén, který do té doby neměl obdoby - a nemá dodnes. V historii je totiž jen málo filmů, na jejichž hrdiny si chtěly hrát děti a nad jejichž osudy plakali jejich rodiče. A Vinnetou takový je. Možná i proto jsou filmové mayovky až dosud nejčastěji opakovanými zahraničními filmy nejen v českých televizích.
Kniha Vinnetou žije! dává nahlédnout do osudů těch, kteří hrdinům vinnetouovské filmové série dali život. A současně je to navěky poznamenalo.
Je určena čtenářům napříč generacemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Film a divadlo

 
Knihkupectví / Umění / Film a divadlo / Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech