Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu

Kód: 8634939

Úplný název:

Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu (kol.): Antologie soucasné perské literatury z Iránu a Afganistánu

Autor a popis:

LABYRINT, 184 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
146 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Dvanáct povídek nevšedně umělecky reflektujích život v Íránské islámské republice, v emigraci či během sovětské okupace Afghánistánu v 80. letech 20. století. Texty charakterizuje významová mnohovrstevnatost podmíněná do jisté míry íránskou cenzurou, ale i úsilím autorů o hledání nových výrazových možností. Početné zastoupení ženských autorek v antologii poukazuje na nedávný rozmach literatury psané ženami v Íránu; je mezi nimi i povídka jedné z nejvýznamnějších současných spisovatelek Golí Taraqqí Domov v oblacích. Prózy doplňují ukázky z poezie respektovaných íránských básníků 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vítr nás odnese - Antologie současné perské literatury z Iránu a Afghánistánu