Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po

Kód: 2425039

Úplný název:

Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po (Zoellner Tom):

Autor a popis:

Zoellner Tom, Universum, 376 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
119 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Pozoruhodný text se širokým záběrem, který se zabývá jedním z nejdůležitějších technologických vynálezů moderního světa. Autor spojuje osobní cestovatelské zkušenosti se zasvěceným výkladem o dějinách železnice i o jejího dopadu na společnost - a jeho text přináší spoustu zajímavých informací jak pro milovníky vlaků, tak pro zájemce o historii a vývoj společnosti. Zoellner líčí zrození první lokomotivy v anglickém Cornwallu i své cesty slavnými železnicemi od proslulé trati přes americký Západ, mrazivé Transsibiřské magistrály s její temnou minulostí a zastaralých, ale velkolepých indických železnic po futuristické, hypervýkonné maglevy, které se řítí přes USA rychlostí více než 300 mil v hodině. Ostřílený reportér spojuje pečlivý výzkum a vášnivý zájem o vlaky ve strhující líčení, v němž dokazuje, že i 200 let po svém vzniku jsou železnice stejně důležité jako dřív - ať už jde o snižování závislosti světa na ropě, nebo o šíření demokracie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Vlak - Cestování po kolejích, které utvářely dnešní svět – od Transsibiřské magistrály po