Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela

Kód: 8757318

Úplný název:

Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela (Hons Václav): Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela

Autor a popis:

Hons Václav, RADIX, 68 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
103 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Händel, jeho život a zvláště hudba provázejí autora od studentských let. Báseň je tak i díkem za přátelské tvůrčí setkání obou protagonistů. Pohybuje se ve dvou polohách: ta víceméně epičtější patří skladateli, ta lyričtější, subjektivnější převážně básníkovi. Obě polohy jsou také odlišeny volným a vázaným veršem. Střídání těchto poloh vytváří tvůrčí napětí mezi barokním včerejškem a dnešní postmoderní realitou.
Vodní hudba patří mezi nejznámější díla G. F. Händela a je trvalou součástí světové historické hudební epochy. Básník napsal před lety i poemu o Mozartovi pod názvem Malá noční hudba.
Kniha je doplněna dobovými rytinami a otisky partitur.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vodní hudba - Poema na motivy života a díla Georga Friedricha Händela