Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku

Kód: 7325230

Úplný název:

Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku (Jakoubek Marek):

Autor a popis:

Jakoubek Marek, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 347 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
250 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Předmětem této knihy je dnes již neexistující společenství českých evangelíků ve vesnici Vojvodovo v severozápadním Bulharsku. Tato obec byla založena v roce 1900 asi dvaceti rodinami, které z důvodu náboženských rozporů a nedostatku půdy opustily českou vesnici Svatá Helena v Banátu. Ve Vojvodovu se pak v letech 1900- 1950 utvářelo a vzkvétalo specifické společenství, charakteristické relativním ekonomickým blahobytem a vypjatou protestantskou morálkou, které se v mnoha ohledech odlišovalo od bulharského okolí. Byla to nejen odlišná architektura, efektivní hospodářské postupy, pečlivě udržovaná čistota veřejných prostor, ale také náboženská horlivost, morální bezúhonost, píle a pracovitost či proslulá zpěvnost vojvodských obyvatel, což vysloužilo Vojvodovu široko daleko pověst vzorové obce. Stabilní populační růst a nedostatek půdy sice během první poloviny 20. století vyvolal dvě vystěhovalecké vlny, přesto však Vojvodovo coby česká obec, existovalo až do konce 2. světové války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Vojvodovo : Etnologie krajanské obce v Bulharsku