Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti

Kód: 7331214

Úplný název:

Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti (Machková Eva):

Autor a popis:

Machková Eva, Akademie múzických umění, 148 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
137 Kč (188 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie pedagoga katedry výchovné dramatiky DAMU je určena těm, kteří hledají vhodné literární látky jako tematické východisko pro dramatickou výchovu. Literární předloha v dramatické výchově se volí nejčastěji tehdy, kdy je literární text určen pro přednes anebo pro divadlo, tj. zpravidla pro dramatizaci nebo dramatickou adaptaci či montáž. Hlavním tématem této práce však je interní práce ve skupině, která nebývá určena k veřejnému předvádění. Může k němu za jistých okolností přerůst, není to však jejím prvotním účelem. Úvodní kapitoly jsou věnovány základním pojmům a termínům, jako jsou téma, námět, látka, dramatičnost, jednání, dramatická situace, příběh, konflikt aj., a výstavbě dramatického i epického textu, ale také osobnosti učitele dramatické výchovy, který se rozhodne pracovat s literárním textem. Těžištěm práce jsou kapitoly, které pojednávají o tom, kde hledat látky, o kritériích výběru látky, o jednotlivých fázích práce od analýzy literární předlohy přes hledání témat, výběr variant příběhu a úpravy textu, o plánování práce s literární předlohou a konečně o různých typech práce (improvizace příběhu, dramatické strukturování podle literární předlohy, cvičení, hry a etudy). Práce obsahuje seznam odborné literatury a obsáhlý soupis zdrojů literárních předloh.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro VŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro VŠ / Volba literární látky pro dramatickou výchovu aneb Hledání dramatičnosti