Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana)

Kód: 7227328

Úplný název:

Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) (Ajvaz Michal):

Autor a popis:

Ajvaz Michal, Druhé město, 144 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
171 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nové vydání 2 prvních knih Michala Ajvaze, které vychází spolu v titulu Vražda starého Varana Vražda v hotelu Intercontinental Název knihy napovídá detektivní motivy, když ale knihu otevřeme, nečekaně objevíme dlouhé a zajímavé básně. Je to krátká knížka a začíná se zde rýsovat Ajvazovo literární zaměření. Nacházíme zde fantaskní bytosti zasazené do pražských a středočeských reálií. Po Václavském náměstí běhá tygr a když obejdeme Malou Stranu dostaneme se do Nepálu. Ajvaz se ale v knize neomezuje na pouhé dráždění čtenářovy fantazie, ale do básní opatrně komponuje i vlastní filosofické názory. Další z Ajvazových hlavních znaků, který najdeme i ve Vraždě v hotelu Intercontinental, je dokonalý Ajvazovský vypravěčský um, kdy dokáže fantaskní bytosti do reálií zakomponovat tak, že čtenáři připadají jako cosi běžného až docela všedního. Jako by tam byli vlastně vždycky. Kniha je sestavena z několika desítek různě dlouhých básní, nepřesahujících ale dvě strany knihy, které samy o sobě jsou o něčem jiném a přece na sebe nějakým zvláštním způsobem navazují a jsou spojeny. Snad nějakou magickou nití, otevírající dveře druhého světa, do kterého se čtenář dívá z chladné reality. Nikdy se ale tyto dveře nesmí otevřít příliš mnoho. Vražda je přece jenom prvotina a proto v tomto díle stále něco schází a je z něj cítit jakási nerozhodnost, kdy si hledá Ajvaz svoje místo v literatuře. Návrat starého varana Ajvaz zde znovu rozehrává svůj kolotoč obraznosti a krátké povídky, z kterých je kniha složena, spojuje znovu dohromady. Ajvaz ukazuje v knize obyčejné městské lidi v obyčejných situacích, které ale dělá neobyčejnými právě implantací jakéhosi mýtična. Vidí v těch nejobyčejnějších věcech nějaký hlubší a tajemný smysl a tento rozpracovává až do dokonalosti. Ajvaz do svých knih ale mimo mýtičnost a reálnost vkláda také jistou dávku hry, vtipu, roztomilosti a celé to tak působí jaksi nadneseně. Ajvazovi hrdinové situacemi proplouvají, mnohdy je sami ani neprožívají, jenom přemýšlejí, co by se mohlo stát a nebo poslouchají zážitky druhých.

Nahlédnout do Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) Nahlédnout do Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana)

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vražda starého Varana (Vražda v hotelu Intercontinental + Návrat starého varana)