Všední a sváteční život na středověkých dvorech

Kód: 7286153

Úplný název:

Všední a sváteční život na středověkých dvorech (Boubín Jaroslav, Dvořáčková-Malá Dana): Dvory a rezidence ve stredoveku III.

Autor a popis:

Kol., Historický ústav AV ČR, v.v.i., 549 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
412 Kč (562 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace Dvory a rezidence ve středověku III. Všední a sváteční život na středověkých dvorech je již třetím zvláštním číslem (Supplementum) odborného vědeckého periodika Mediaevalia Historica Bohemica, které je tematicky zaměřeno na středověký panovnický/aristokratický dvůr. Jak napovídá podtitul Všední a sváteční život na středověkých dvorech věnuje se publikace každodennímu dění i slavnostním okamžikům provázejícím život dvorské společnosti. Kniha je sestavena ze studií tří desítek domácích i zahraničních badatelů, které jsou rozčleněny do pěti základních okruhů: 1) Dvorský ceremoniál a dvorská hierarchie, 2) Dvorské slavnosti, zábava a výdaje, 3) Prostor všední a sváteční, 4) Elita, vzdělanci, ženy a ti druzí, 5) Písemnictví a literatura. Čtenáři se tak nabízí plastický obraz středověké dvorské společnosti, jenž zahrnuje ceremoniální úkony a pravidla, organizaci a logistické zabezpečení všedního i svátečního dne, uspořádání vlastního prostoru dvora, konkrétní příklady ze života osob či skupin působících u dvora, a konečně také pohled na význam a funkci dvorské literatury. Badatelé z několika evropských zemí (České republiky, Slovenska, Lucemburska, Německa a Polska) postihují danou tématiku v širším časovém i prostorovém horizontu od karolinského dvora na přelomu osmého - devátého století až po dvůr Ludvíka Jagellonského v první čtvrtině století šestnáctého. V geografickém ohledu se příspěvky věnují českým zemím, Německu, Polsku, Rakousku i Uhrám, nechybí však rovněž studie z anglického a francouzského prostředí. Publikace je doplněna řadou černobílých i barevných fotografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Všední a sváteční život na středověkých dvorech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Všední a sváteční život na středověkých dvorech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Všední a sváteční život na středověkých dvorech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Všední a sváteční život na středověkých dvorech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Všední a sváteční život na středověkých dvorech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Všední a sváteční život na středověkých dvorech