Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě

Kód: 2621342

Úplný název:

Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě (Goffman Erving): Sebeprezentace v každodenním životě

Autor a popis:

Goffman Erving, Portal, 296 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
361 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Jedná se o Goffmanovo klasické dílo na pomezí sociologie a psychologie, v němž autor téměř beletristickým způsobem popisuje základní myšlenky své dramaturgické sociologie (či dramaturgické sociální psychologie). Na základě Shakespearovy metafory „všichni hrajeme divadlo“ popisuje lidské interakce pomocí divadelní terminologie (představení, herec, role, scénář, obecenstvo, přední region, který u něj znamená jeviště, či zadní region ve významu zákulisí). Podle Goffmana často utváříme vlastní chování bez ohledu na to, co prožíváme, takže se ve své roli snažíme vytvářet určitý dojem podle určitého scénáře (např. lékař užívá prostředky pro to, aby na své pacienty působil důvěryhodně). Na svou roli se připravujeme, abychom ji pro své obecenstvo sehráli co nejpřesvědčivěji, přičemž naše chování v roli a mimo roli se může značně lišit. K mnohým rolím potřebujeme další jedince, kteří s námi sdílejí řadu informací, jež obecenstvo nemá. Kniha je založena na detailním výzkumu a pozorování společenských zvyků v řadě životních oblastí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Všichni hrajeme divadlo - Sebeprezentace v každodenním životě