Všichni muži Kremlu

Kód: 8785564

Úplný název:

Všichni muži Kremlu (Zygar Michail): Strucná historie dnešního Ruska

Autor a popis:

Zygar Michail, Pistorius & Olšanská, 384 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Jak je vybudována dnešní ruská státní moc? Je Vladimir Putin opravdu neomezeným vládcem soucasného Ruska, anebo mu vládne spíše jakýsi „kolektivní Putin“ ci „nové politbyro“? Jak dlouho bude trvat putinismus? Na tyto zcela zásadní otázky se snaží odpovedet kniha, kterou napsal známý ruský novinár, bývalý válecný zpravodaj listu Kommersant a poté šéfredaktor nezávislé internetové televize Dožd Michail Zygar.

Metoda je jednoduchá: Zygar predevším zpovídá lidí z nejbližšího Putinova okolí a rešeršuje rozhovory, které s nimi vedl on sám, nebo jeho kolegové. Pred ctenárem se tak strídají zajímavé portréty takových mužu, jakými jsou treba Dmitrij Medvedev, Boris Berezovskij, kremelský ideolog Vladislav Surkov, Putinova pravá ruka Igor Secin, nekdejší šedý kardinál Kremlu Alexandr Vološin ci ministr obrany Sergeje Šojgua.
Zygar pritom ukazuje, jakým vývojem prošel hlavní protagonista celé knihy Vladimir Putin. V pocátcích své vlády se snažil být reformátorem. Ale pak se postupne zacal menit jeho vztah k Západu, který dnes pokládá za proradný a prisuzuje mu vinu za všechny potíže svého impéria, tak k ruským liberálum a strední tríde, jež zacal považovat za zrádce. A Putin se vrací k nacionalistickému paradigmatu velkoruského státu a jeho zájmu, osvedceným technologiím moci a budování vlastního kultu. Vrchol mocenské pyramidy v Rusku dnes proto tvorí šéfové silových rezortu a nekdejší Putinovi spolupracovníci z KGB. Mezi ruskými obcany se pak Putin opírá predevším o príslovecné „obycejné“ Rusy, zpracovávané masivní státní, hlavne televizní propagandou.

Zygarova kniha tak lící vznik a vývoj dnešního ruského mocenského systému a jeho cestu do stále užšího, uzavrenejšího a nebezpecnejšího kruhu.

Všichni muži Kremlu se ihned po svém vydání na konci roku 2015 staly ruským bestsellerem a behem dalšího pulroku byly vydány v dalších sedmi zemích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Všichni muži Kremlu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Všichni muži Kremlu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Všichni muži Kremlu (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Všichni muži Kremlu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Všichni muži Kremlu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Všichni muži Kremlu