Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989

Kód: 2043683

Úplný název:

Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989 (Polák Petr): Cesko-rakouská hranice v letech

Autor a popis:

Polák Petr, Mladá Fronta, 280 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 4.10.2017
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vlídná mlčenlivá krajina na pomezí dnešní České republiky a Rakouska skrývá nespočetné příběhy původních německých obyvatel, prvorepublikových ochránců státních hranic, poválečných pohraničníků, vojáků základní vojenské služby nedobrovolně zařazených k Pohraniční stráži a konečně i statisíců osob pokoušejících se přejít ilegálně státní hranice. Do těchto končin nás zavádí kniha mladého českého historika, která na základě archivních materiálů, odborné literatury a rozhovorů s mnoha místními pamětníky vůbec poprvé souhrnně popisuje každodenní život na české straně hranic v období studené války. Jako případová studie slouží sonda do historie oblasti 15. brigády Pohraniční stráže - jihočeského regionu, zejména oblasti Novohradských hor. Kromě popisu aktivit příslušníků PS, jejich spolupráce s místním obyvatelstvem a osudů osob zadržených a usmrcených při přechodu hranic jsou zmíněny i hlavní skupiny III. protikomunistického odboje operující v českobudějovickém kraji či zpravodajská síť agentů cizích státních rozvědek. Text doplňují dosud nepublikované unikátní fotografie, tabulky, mapy a náčrty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Vstup jen na povolení! - Česko-rakouská hranice v letech v letech studené války 1948-1989