Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky

Kód: 8717110

Úplný název:

Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky (Jung Carl Gustav):

Autor a popis:

Jung Carl Gustav, Emitos, 488 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
359 Kč (485 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Jako v pořadí osmý svazek „Výboru z díla C. G. Junga“ vychází pod názvem Hrdina a archetyp matky druhá část Jungovy přelomové práce Symboly proměny. Osmý svazek „Výboru“ tedy tvoří s dříve vydaným sedmým svazkem jeden celek. Osmý svazek obsahuje následující kapitoly: Vznik hrdiny, Symboly matky a znovuzrození, Boj o osvobození od matky, Dvojaká matka, Oběť. Součástí knihy je obsáhlý poznámkový aparát a rejstřík. Knihu přeložili Petr Patočka a Karel Plocek. Vychází v redakci Karla Plocka.Kniha Symboly proměny se stala mezníkem, který znamenal konec Jungova přátelského vztahu s Freudem a překročení omezujících východisek klasické psychoanalýzy. Jung v ní nastoupil vlastní cestu a položil první stavební kámen své analytické psychologie. Rozšířil zcela zásadně dosavadní pojetí nevědomí o jeho kolektivní vrstvu a reduktivní výkladový kauzalismus klasické psychoanalýzy doplnil o teoreticky i terapeuticky neméně významný princip zaměřenosti na cíl. K zásadní změně dospěl v širším pojetí psychické energie (libida), která podle něho nemá jen sexuální charakter, ale obdobně jako energie v moderní fyzice se může projevovat v různých formách. Z kulturně historického hlediska se jeví jako závažné Jungovo pojetí sekulárních proměn psychického vývoje lidstva a zejména jeho osvětlení proměnami v psychické energetice a jejím zaměření. Stejně aktuální zůstává i jeho zdůraznění významu symbolů a symbolického života v duševním vývoji jednotlivce i dané kultury, a to v normě i v psychopatologii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Výbor z díla VIII. - Hrdina a archetyp matky