Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie

Kód: 2043394

Úplný název:

Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie (Matějovská Kubešová Hana): Úskalí diagnostiky a terapie

Autor a popis:

Matějovská Kubešová Hana, Mladá Fronta, 216 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha nabízí výběr klinických situací seniorského věku, které v posledních letech poněkud unikají pozornosti velkých edukačních akcí, ale v běžné praktické medicíně jsou naopak velmi časté. Trend stále rychleji rostoucího podílu seniorů zvyšujícího se věku, s vyšším počtem chorob a léčených vyšším počtem medikamentů si nepochybně vyžádá značný posun v přístupu zdravotníků, a to směrem k celostní medicíně usilující o komplexní přístup ke geriatrickému nemocnému. Autoři zdůrazňují nutnost posouzení aktuální míry závažnosti jednotlivých chorob a funkčního stavu každého pacienta v kontextu s modifikací farmakologické i nefarmakologické terapie a schopnostmi nemocného dodržovat doporučený léčebný režim. Bude to ovšem mnohdy znamenat i nutný odklon od zavedených postupů medicíny založené na důkazech, jejíž evidence obvykle v 75 letech stejně končí. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány například diabetu, tyreopatiím, anemiím a poruchám krvetvorby, poruchám srážlivosti krve, patologiím dutiny ústní, kolopatiím, poruchám výživy a příjmu tekutin, poruchám chůze, bolestem zad, pádům či problematice hojení ran u starších nemocných.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Vybrané klinické stavy u seniorů - Úskalí diagnostiky a terapie