Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici

Kód: 7340077

Úplný název:

Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici (Pilous Vlastimil):

Autor a popis:

Pilous Vlastimil, Baset, 220 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
341 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Autoři knihy Východočeské hory zvolili netradiční formu, jíž seznamují čtenáře s jednou z horopisně a krajinářsky nejrozmanitějších oblastí Čech. O vybraných horách, těch nejvyšších, nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších na straně jedné, ale i těch širší veřejnosti téměř neznámých či dokonce zcela nepřístupných na straně druhé, referují encyklopedickým způsobem, takže se o nich můžeme dozvědět téměř všechno. Tím se publikace významně liší od knih turistického zaměření, které se vesměs omezují pouze na úzký okruh vybraných informací, často donekonečna přebíraných a opisovaných a navíc někdy podávaných zkresleně nebo dokonce zcela mylně. Stejně tak se však liší od literatury oborové nebo přímo odborné, která problematiku zpracovává vesměs jednostranně, z hlediska určité disciplíny a navíc často na úrovni obtížně přístupné širší veřejnosti. Předkládaná publikace si vytkla za cíl naopak „multidisciplinárnost“ - seznamuje s poznatky, fakty a pozoruhodnostmi z pohledu všech oborů, a to formou přístupnou i čtenářům bez hlubších znalostí v jednotlivých vědách. Vedle zvýraznění nejrůznějších specifik, zvláštností a výjimečností, charakteristických pro jednotlivé hory a kopce, které přísně odborné publikace většinou opomíjejí jako příliš populární nebo spekulativní, autoři vysvětlují nebo i boří mýty, pověry a omyly, které jsou s nimi tvrdošíjně spojovány v „záhadologické“, ale i jiné nekritické literatuře. Předností knihy je i fakt, že se neomezuje stroze jen na samotné vybrané vrcholy, ale chápe je jako součást okolní krajiny, a to jak z hlediska fyzickogeografického, tak společenskovědního, zvláště historického. Čtenář se tak dovídá i četné informace, které mají „nadlokální“ charakter a umožňují lepší pochopení regionu jako celku.

Netradičně přistoupili autoři i k obrazové části. Knihy tohoto zaměření inklinují obvykle k popisným fotografiím, kterým se nemohla - zvláště u detailů - zcela vyhnout ani tato publikace. U celkových pohledů však upřednostnili náladové snímky v proměnách roku i dne, které podstatně lépe vystihují „genia loci“ celé vymezené oblasti a zvláště samotných vybraných hor.

Kniha je doplněna bezmála 200 barevnými fotografiemi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Východočeské hory – Od Jizery po Tichou Orlici