Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti

Kód: 7395511

Úplný název:

Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti (Stráníková Jana): Genderové a sociální aspekty procesu socializace mládeže v období 1774-1868

Autor a popis:

Stráníková Jana, Univerzita Pardubice, 292 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
281 Kč (383 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jak vypadalo dětství v 19. století? Jak rodiče vychovávali své děti? Jaká byla role otce a matky při výchově? Jaké byly požadavky pedagogů na výchovu dětí v rodině? Kde získávaly děti své vzdělání? Co očekávala společnost od školy? Jaké vzdělání poskytovala chlapcům a jaké dívkám? Jak vypadala výuka slohu? Jakou roli hrálo ve výchově náboženství? Jaká byla úroveň vzdělanosti žen v řemeslnických rodinách? Jak byly vzdělávány měšťanské dívky z lepších rodin? Proč duchovním vadily negramotné ženy a proč pedagogové tolik volali po (přiměřeném) vzdělání žen? Tyto a mnohé další otázky si klade autorka této knihy. Odpovědi na ně hledala v dobové korespondenci, odborné literatuře i beletrii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Výchova a vzdělávání dívek na cestě k moderní občanské společnosti