Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín

Kód: 7308327

Úplný název:

Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín (Kasperová Dana):

Autor a popis:

Kasperová Dana, Filozofická fakulta UK v Praze, 224 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
173 Kč (245 Kč)
  / ks  
koupit
 

Práce, jejímž tématem je problematika vzdělávání židovských dětí a mládeže v Protektorátu Čechy a Morava a později v ghettu Terezín, rekonstruuje postupné vylučování těchto dětí z německých i českých protektorátních škol a diskriminační opatření uplatňovaná vůči židovskému obyvatelstvu ve školství, které v létě 1942 vyústily, v rámci "konečného řešení židovské otázky", v úplný zákaz vyučování. Stranou nezůstává ani porovnání s obdobnými protižidovskými opatřeními na školách v třetí říši. Ve druhé části studie představuje teoreticko?výchovné principy terezínských vychovatelů na základě jejich vlastních dochovaných zpráv a ukazuje jejich realizaci na konkrétních příkladech českého chlapeckého a dívčího domova. Pozornost je věnována také myšlence výchovy v a k společenství, ilegálnímu vyučování i uměleckým činnostem probíhajícím v každodenní hrůzné realitě terezínského ghetta.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Výchova a vzdělávání židovských dětí v protektorátu a v ghettu Terezín