Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror

Kód: 7475071

Úplný název:

Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror (Anghaee Kasra): Vybrané povídky a básne

Autor a popis:

Anghaee Kasra, Čas, 224 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha íránského spisovatele a básníka Kasry (Ali) Anghaeeho, muže s perskými kořeny, který však prožil značnou část života ve Švýcarsku, nás prostřednictvím nevšedních scén zavádí do jeho perské domoviny. Ve všech jeho příbězích a básních můžeme cítit ducha země, která nabízí mix rozmanitých a podivuhodných tradic a kultur. Avšak tato kniha není pouze o kultuře. Ve skutečnosti nás její autor zve do imaginárního světa, jehož brány mohou být otevřeny pouze klíčem nazvaným „literatura“. V jeho vyprávění se setkáme třeba s katem, jenž se snaží vykonávat svou práci co nejhumánněji, a naopak s muži, kteří zabíjejí ženy jen proto, že jim to nařídil kněz. Jména klasických perských básníků, jako byli Omar Chajjám či Džaláleddín Balchí Rúmí, jsou známa celému světu. Nyní máme příležitost seznámit se s pro nás exotickým „literárním vesmírem“ v jeho moderní podobě - a hned ve dvou jazycích, češtině a angličtině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vyděšení motýli v zrcadle / Scared Butterflies in the Mirror