Výhled z Hradčan

Kód: 2571279

Úplný název:

Výhled z Hradčan (Tomanová-Weisová Helena):

Autor a popis:

Tomanová-Weisová Helena, Argo, 120 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (198 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Výbor fejetonů, novinových článků, úvah a drobných próz, v nichž se opět zrcadlí pohnuté osudy autorky i jejích současníků a především krásná i šílená tvář minulého století.
Novinářka Tomanová-Weisová se vždy velmi zajímala o osudy a činy obyčejných lidí, kteří se v nelítostném soukolí dějin zachovali jako hrdinové či osvědčili svoji lidskost. Tak kupříkladu zaznamenala příběh českého lékaře Františka Vaněčka, který v květnových dnech roku 1945 zachránil internované německé děti a odvezl je do bezpečí švýcarského velvyslanectví.
V jiném textu zase vylíčila tragický příběh lidické ženy, jež přežila koncentrační tábor a po válce se setkala se svým domnělým ztraceným synkem. Doslov k českému vydání napsal rakouský spisovatel Erich Hackl.

Helena Tomanová-Weisová (1912–2007) se narodila do pražské německé rodiny, její matka pocházela z francouzské části Švýcarska. Budoucí herečka, rozhlasová redaktorka, novinářka, překladatelka a spisovatelka vyrůstala a žila v těsném kontaktu s německou menšinou a stýkala se s jejími čelnými představiteli, Maxem Brodem, E. E. Kischem, Oskarem Baumem aj. V roce 1996 Argo publikovalo bilingvní vydání její vzpomínkové knihy Setkání v Praze/Begegnungen in Prag.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výhled z Hradčan do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výhled z Hradčan.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výhled z Hradčan (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výhled z Hradčan bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výhled z Hradčan doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura