Výhrada svědomí

Kód: 7201805

Úplný název:

Výhrada svědomí (Madleňáková Lucia): Jako soucást svobody myšlení, svedomí a náboženského vyznání

Autor a popis:

Madleňáková Lucia, LINDE, 184 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
231 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je rozdělena na 3 hlavní části: teoretickoprávní úvod, kapitola o svobodě myšlení, svědomí a náboženského vyznání z ústavněprávního a mezinárodněprávního hlediska a poslední nejrozsáhlejší kapitola: výhrada ve svědomí.
V poslední kapitole se podrobně zabývá vymezením výhrady, jejími jednotlivými druhy (např. výhradou vůči vojenské službě, medicínskou výhradou, výhradou vůči přísaze, výhradou v pracovněprávních vztazích, výhradou vůči daňové povinnosti a jinými) a také krátkou analýzou smlouvy mezi SR a Vatikánem o uplatňování výhrady ve svědomí. Práce je doplněna četnou judikaturou ESLP a rozhodnutími ÚS a NSS (v menší míře).
Práce si neklade za cíl být komplexní, spíše otevírá diskuzi nad tématem, na některé parciální otázky se snaží odpovědět, nicméně ne na všechny.
Jelikož je mezioborová, může zaujmout nejen ústavní právníky, ale také odborníky na správní právo, rodinné právo, ale také trestní právo, medicínské právo nebo jiné. Také právní filozofy a teoretiky, etiky. Obdobná publikace je na trhu pouze jedna - a to na Slovensku - v podobě sborníku z mezinárodní konference (vydaná Ústavem pro vztahy státu a církví).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Výhrada svědomí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Výhrada svědomí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Výhrada svědomí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Výhrada svědomí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Výhrada svědomí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy