Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta

Kód: 7390416

Úplný název:

Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta (Wulf Andrea): Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta

Autor a popis:

Wulf Andrea, Omega, 534 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
382 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Alexander von Humboldt (1769-1859) je velký zapomenutý vědec – je po něm pojmenováno více věci, než po komkoli jiném. Existují města, řeky, pohoří, oceánský proud, který se táhne podél pobřeží Jižní Ameriky, pak je tu tučňák, obří chobotnice – dokonce i Humboldtovo moře na Měsíci.

Jeho dobrodružství a objevitelské výpravy byly úžasné: Humboldt pronikl hluboko do deštného pralesa, vylezl na nejvyšší sopku na světě a inspiroval šlechtice, prezidenty, vědce i básníky. Žárlil na něj sám Napoleon. Inspiroval i Darwina k plavbě na Beagle. Jules Verne vlastnil mnoho jeho knih. Byl prostě úžasný.

Nyní máte příležitost užít si fantastickou cestu po jeho stopách - závody napříč Ruskem nebo mapování tropické řeky plné krokodýlů. Andrea Wulf poukazuje na důležitost jeho myšlenek, a že jsou aktuální i dnes. Humboldt předpověděl změnu klimatu vlivem činnosti člověka již v roce 1800 a jeho objevy a nápady dodnes využívají vědci, ochránci přírody, spisovatelé, politici i umělci. Chtěl znát a rozumět všemu a jeho způsob myšlení překonal dobu.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Vynález přírody - Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von Humboldta