Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu

Kód: 7422351

Úplný název:

Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu (Kessler Vojtěch, Klement Martin): Jahnova mohyla u Chebu

Autor a popis:

Kessler Vojtěch, NLN - Nakladatelství Lidové noviny, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
121 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Téma Jahnovy mohyly spadá velkým dílem do dějin sportu a dějin radikálního nacionálního hnutí, jež německá historiografie pojmenovává do češtiny nepřeložitelným adjektivem „völkisch“. Kromě toho lze na mohylu nahlížet také jako na „zkamenělou paměť“, čímž téma zasahuje do oblasti dějin paměti. Na vrcholu mohyly spočíval podstavec lemovaný na své hraně skulpturami téměř třímetrových a pětitunových orlů, jejichž předlohou byli orli u nohou gigantické sochy kancléře Bismarcka nedaleko hamburského přístavu. Ve svých pařátech třímal jeden z chebských orlů říšský meč, druhý císařskou korunu z roku 1872 a třetí zeměkouli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Vytoužená, nepochopená, zapomenutá Jahnova mohyla u Chebu