Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku

Kód: 2462016

Úplný název:

Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku (Suchý Jiří):

Autor a popis:

Suchý Jiří, Karolinum, 202 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
162 Kč (210 Kč)
  / ks  
koupit
 

Využívání vyšší nadmořské výšky je považováno za jednu z hlavních možností zvyšování limitní výkonnosti ve sportu. Třítýdenní pobyty ve vyšší nadmořské výšce tradičně patří k standardním způsobům jejího zařazování do tréninkového procesu. V současné praxi ovšem trenéři často využívají zkrácené desetidenní až dvanáctidenní pobyty ve výšce, ačkoli v odborné literatuře se nám nepodařilo dohledat obsáhlejší studie potvrzující jejich efektivitu. Předkládaná monografie, jak napovídá i její název, se systematicky zabývá verifikací vlivu desetidenních pobytů ve vyšší nadmořské výšce na sportovce. Efektivitu pobytu a tréninku v hypoxickém prostředí jsme posuzovali na základě změn úrovně trénovanosti i vybraných biochemických a fyziologických ukazatelů. Monografie také shrnuje výsledky pilotního šetření, které potvrdilo účinnost krátkodobé hyperoxie na zlepšení anaerobní výkonnosti za hypoxických i normoxických podmínek. Komparací literárních zdrojů s výsledky výzkumů vznikla monografie, kterou si vám, odborníkům, studentům i trenérům a dalším zájemcům o praktické i teoretické využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku, autor dovoluje předložit. Věří, že přispěje nejen k rozšíření poznatků v oblasti sportovního tréninku, ale také dalších příbuzných oborů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Využití hypoxie a hyperoxie ve sportovním tréninku