Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem

Kód: 2702715

Úplný název:

Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem (Hromádka Josef L., Sláma Bohumil):

Autor a popis:

Hromádka Josef L., Sláma Bohumil, Atelier 89, 99 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
77 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Kritické, resp. realistické myšlení je bezesporu nejcennějším výdobytkem dnes již mnohatisíciletého vývoje lidstva, je však vůči nekritickému myšlení stále v defenzívě. Autor knihy v dějinných souvislostech osvětluje, v jak ideově upadlém světě současný Západ žije. Nový světový řád označuje za manýrismus dekadence, za rozbujelý iracionalismus potírající kritické myšlení. Spojení postmodernismu s neoliberalismem ve jménu pluralismu a svobody současného člověka znesvobodňuje, rozpolcuje ho a omezuje mu rozhled. Lidstvo sice již počínaje starověkými mysliteli Mojžíšem, Konfuciem, Budhou a Sokratem zná univerzálně platné cesty ke zdravé a otevřené společnosti, avšak jít po nich je nesmírně těžké, neboť jsou neustále a převážně úspěšně zahrazovány irealisty. Jde o věčný boj pravdy s nepravdou a dobra se zlem, neboť dobro může vyvěrat pouze z pravdivého poznání. Ideově nejdál lidstvo dospělo za modernismu navazujícího na osvícenství, reformaci a renesanci. Jak to dokládá druhá část knihy, sestavená z textů filosofa a religionisty Josefa L. Hromádky, v letech 1939-1947 profesora Princetonské univerzity, čelním představitelem modernismu byl v celosvětovém měřítku český polyhistor a politik Tomáš Garrigue Masaryk.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Vývoj kritického myšlení / Masaryk mezi včerejškem a dneškem