Vyživovací povinnost po rekodifikaci

Kód: 7502023

Úplný název:

Vyživovací povinnost po rekodifikaci (Kovářová Daniela):

Autor a popis:

Kovářová Daniela, Leges, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
222 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace přehledně a srozumitelně seznamuje s vyživovací povinností v rodině, ale i např. mezi rozvedenými manžely či dalšími příbuznými, vše po nabytí účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Obsahuje přehled všech druhů vyživovací povinnosti, výklad doporučujících „tabulek“ pro výpočet výživného i odpovědi na nejčastější dotazy, které bývají v souvislosti s problematikou výživného právníkům pokládány. Autorka upozorňuje na nejdůležitější judikáty a rozhodovací tendence českých soudů.Text pojednává i o novém institutu – právu na zaopatření.

Pro úplnost je uvedena nejen aktuální zákonná úprava výživného podle občanského zákoníku, ale rovněž výňatky ze zákona o registrovaném partnerství a trestního zákoníku.

Další část příručky popisuje soudní projednávání výživného včetně výkonu rozhodnutí. Následuje výčet trestněprávních sankcí v případě porušení vyživovací povinnosti a problematika výživného s mezinárodním prvkem.

Velký prostor je věnován praktickým vzorům a příkladům nejčastějších podání, žalob a dohod o výživném. Kniha také obsahuje informace o výkonu rozhodnutí a sankce, které stihnout povinnou osobu, vyhýbající se dobrovolnému plnění vyživovací povinnosti.

Příručka je psána především pro neprávnickou veřejnost, poučení v ní však mohou nalézt i odborníci zabývající se rodinnou problematikou – sociální pracovníci, matrikáři, advokáti či manželští poradci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vyživovací povinnost po rekodifikaci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vyživovací povinnost po rekodifikaci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vyživovací povinnost po rekodifikaci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vyživovací povinnost po rekodifikaci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vyživovací povinnost po rekodifikaci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Vyživovací povinnost po rekodifikaci