Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století

Kód: 7195189

Úplný název:

Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století (sv. Augustin): Slavná duchovní autobiografie v prekladu pro 21. století

Autor a popis:

sv. Augustin, Karmelitánské nakladatelství, 444 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
446 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.6.2017 dopoledne. 
 

„Mezi mysliteli starověku je Augustin jediný, kdo chápe ty nejniternější pocity moderního člověka,“ prohlásil španělský filosof Ortega y Gasset. Duchovní autobiografie svatého Augustina patří vedle Bible a Následování Krista ke stálicím na pomyslném nebi duchovní literatury. Nadčasová popularita knihy spočívá hlavně v tom, že s nevídanou autentičností svědčí nejen o lidské křehkosti, ale i o palčivém hledání a nacházení toho nejpodstatnějšího v životě člověka.

Poslední, opakovaně vydávaný český překlad Vyznání pochází z roku 1926 a jazykově už notně zastaral. Karmelitánské nakladatelství přináší nový překlad díla pro čtenáře 21. století, doplněný o odborný úvod, vysvětlivky a rejstříky.
Aurelius Augustinus (354–430) patří mezi největší myslitele křesťanského Západu. Narodil se v severoafrickém Thagaste, byl učitelem rétoriky v Kartágu, Římě a Miláně. Jeho duchovní hledání vyvrcholilo v roce 387 obrácením ke Kristu a křtem z rukou milánského biskupa Ambrože. Augustinovo rozsáhlé dílo ovlivňuje křesťanskou teologii, duchovní život i kulturu až do současnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Vyznání - Slavná duchovní autobiografie v překladu pro 21. století