Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou

Kód: 7308493

Úplný název:

Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou (Kopecký Martin): Politika vzdelávání a ucení se dospelých v ére globálního kapitalismu

Autor a popis:

Kopecký Martin, Filozofická fakulta UK v Praze, 168 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
140 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Vzdělávání dospělých se v současné době stalo globálním fenoménem, patří k proklamovaným prioritám rozhodujících ekonomických a politických aktérů soudobého světa.
Z oblasti, která byla od 19. století chápána především jako sféra snah o spravedlivější společnost a seberealizaci, se v posledních desetiletích stal předmět politik sledujících cíle ekonomického růstu a adaptace lidí na podmínky globálního kapitalismu.

Publikace zkoumá, jakými cestami se tak stalo, ukazuje na sociální důsledky uvedených skutečností a zamýšlí se nad možností formulace alternativ aktuálně převládajících podob vzdělávání dospělých. Sociálně a kulturně kritický přístup uplatněný v publikaci není aplikován jen na vzdělávací politiku, ale i v širším kontextu veřejných politik (mj. sociální) a rozboru dalších oblastí, v nichž vzdělávání a učení se dospělých hrají významnou roli (např. pracovní život nebo občanství).
Zachycen je rovněž problém ekonomizace vzdělávání a jeho role v ospravedlňování sociálních nerovností. Hlavní inspirací pro uplatněný přístup je kritická teorie společnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Vzdělávání dospělých mezi politikou, ekonomikou a vědou