Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva

Kód: 8757624

Úplný název:

Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva (Doležal Tomáš):

Autor a popis:

Doležal Tomáš, Leges, 160 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace se obšírně zabývá podstatou vztahu lékaře a pacienta. Základní otázka zní - je vztah mezi lékařem a pacientem soukromoprávní smlouva, anebo specifický druh právního vztahu? Autor v publikaci historicky a komparativně dokládá, že vztah lékaře a pacienta má své pevné místo v soukromém právu - a to i dnes.

Současně je vztah lékaře a pacienta analyzován ve vztahu k současné právní úpravě, dané zejména zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a občanským zákoníkem, a to nejen současným, ale i novým, jehož účinnost nastane 1. ledna 2014. Je poukázáno i na skutečnost, že většina záležitostí ve vztahu lékaře a pacienta byla původně regulována pouze v rovině morální a byla formulována v různých etických kodexech, které ovšem řada lékařů ani nezná. Kniha pojednává například i o Hippokratově přísaze, jejím obsahu a právní závaznosti.

Vývoj právní úpravy rychle směřuje ke striktní právní regulaci s odpovídajícími důsledky pro obě strany, tedy jak pro lékaře, tak pro pacienty. Čtenář se tedy dozví, jaká jsou práva a povinnosti lékařů a zdravotnického personálu, pacientů (či klientů), zdravotních pojišťoven a dalších subjektů při poskytování zdravotních služeb.

Zdravotnickým pracovníkům i právníkům zabývajícím se medicínským právem kniha poskytne informace o základních právech a povinnostech lékařů i pacientů. Současně může kniha sloužit jako návod zdravotníkům jak se vyvarovat při své práci konfliktů s právem a jak právo ke zlepšení své práce využívat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Vztah lékaře a pacienta z pohledu soukromého práva