Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války

Kód: 2461375

Úplný název:

Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války (Horčička Václav):

Autor a popis:

Karolinum, 366 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace analyzuje rakousko-uhersko-americké vztahy v období první světové války. Této problematice dosud nebyla v domácí ani zahraniční historiografii věnována dostatečná pozornost. Existuje sice řada prací k okolnostem vzniku národních států ve střední Evropě a k roli USA v tomto procesu, není však k dispozici monografie, která by se komplexně zabývala oficiální rovinou vztahů mezi habsburskou monarchií a klíčovou velmocí Nového světa. V knize je analyzován vývoj vzájemných vztahů v politické, ale i v hospodářské, sociální a humanitární oblasti. Byla by chyba na vztahy obou velmocí nahlížet pouze pod zorným úhlem rozpadu středoevropské říše na sklonku války. Její likvidace nebyla samozřejmostí. Dlouho ji odmítala řada význačných státníků včetně prezidenta Spojených států Wilsona. S existencí Rakousko-Uherska se ve Washingtonu počítalo až do jara 1918. V monografii je příčinám a souvislostem obratu v americké politice vůči střední Evropě věnována nemalá pozornost. Není opomenuta ani role exilových reprezentací, především česko-slovenské a polské.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Vztahy Rakousko-uherska a Spojených států amerických v období první světové války