Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu

Kód: 2474765

Úplný název:

Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu (Görlitz Walter): monografie nácelníka Hitlerova generálního štábu

Autor a popis:

Görlitz Walter, Grada, 448 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Během druhé světové války mělo pouze několik důstojníků možnost přímo se podílet na vojenském plánování v přítomnosti Adolfa Hitlera. Jedním z nich byl právě Wilhelm Keitel, náčelník Nejvyššího velitelství ozbrojených sil (Oberkommando der Wehrmacht - OKW), a proto jeho vzpomínky představují jeden z nejvýznamnějších historických zdrojů poskytujících informace o vývoji a průběhu druhé světové války. Po válce byl Keitel souzen Mezinárodním vojenským tribunálem v Norimberku a následně odsouzen k trestu smrti oběšením za zločiny proti míru, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Popraven byl 16. října 1946. O autorovi Walter Görlitz (1913-1991) byl německý spisovatel, historik a publicista zaměřující se na období nacismu a vojenskou tematiku. Je autorem například studií o Hitlerovi, polním maršálu Modelovi či, Mussolinim. V roce 1984 obdržel cenu za celoživotní dílo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Wilhelm Keitel - Monografie náčelníka Hitlerova generálního štábu