Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány

Kód: 8727425

Úplný název:

Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány (Novotný František): Vzpomínky ceskoslovenského legionáre

Autor a popis:

Novotný František, Burian a Tichák, 218 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
167 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

František Novotný (1886–1961) se rozhodl předat svým dětem zprávu o době, v níž žil. Psal pro budoucnost, a tak věděl, že co se zdává být atraktivní v přítomnosti, časem na hodnotě obvykle ztrácí, kdežto jako nejcennější se mohou ukázat věci a děje zdánlivě všední: zákruty příbuzenských vztahů, příhody z rodných Koryčan, z gymnázia v Kyjově, z Vídně, Malenovic: morytáty, neuvěřitelné historky a vedle toho týdenní jídelníček, výčet plodin na ¬zahrádce... Přestože jeho putování vrcholí účastí na dramatických událostech první světové války na východě Ruska, vyprávění působí plastičtěji než jiné válečné paměti právě proto, že je psáno v kontextu oné „všednodennosti“. Autor vypráví prostým jazykem o obyčejných, ale opravdových lidech a jejich osudech, usnadňuje tak pochopit je a vcítit se do nich. František Novotný napsal vlastně realistický román a poslal jej nejen synům, ale nám všem jako zprávu v láhvi je v ní zapečetěna sto let stará minulost, její barvy a vůně, a především napínavý příběh, jehož osnovu splétal skutečný život.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Z Koryčan na konec světa a zpět přes tři oceány