Audio CD: Z ruky zobať

Kód: 2664692

Úplný název:

Audio CD: Z ruky zobať (ZVA 12-28 Band):

Autor a popis:

ZVA 12-28 Band, Indies MG, 0 stran, jazyk - slovenština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
229 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Charismatický zpěvák, originální kytarista, písničkář a skladatel Noro  Červenák je základním kamenem slovenské kapely ZVA 12-28 Band. Skvěle ho doplňuje houslista Stanislav Fakan a tuto dvojici „zezadu“ jistí kontrabasista Ladislav Červenák a hráč na bicí nástroje Petr Krško.

Nahrávka „Z ruky zobať“ staví na bluesových základech, které mají „zetvéáčka“ hluboce zakořeněné, ale vše ostatní je nadstavba, jakou byste u jiných kapel marně hledali, a není to jen o pozoruhodné interpretační a instrumentální úrovni. Noro Červenak potvrzuje neochabující vztah k blues. „Já si myslím, že kapela je čím ďalej bluesovejšia. Moje pesničky sú životné pribehy „smutnoveselolahkoťažké“ a prostým jazykom rozprávané. Podla mňa blues má veľa foriem, pretože nemá hranice!“ O originalitě Noro Červenáka se toho psalo již hodně, ale jeho „waitsovský“ chraplák dodává písním nefalšovaný punc člověka, který zpívá to, co si prožil, a vy mu to věříte až do morku kostí. Nevesele veselé písničky vás provedou muzikantským životem, kde se dějí věci všední, ale i absurdní, přesto vždy hodné zaznamenání.
Na novém albu jsou všechny písně jednoho autora a tím je Noro Červenák, výjimku tvoří pouze dva texty, které pocházejí z pera Radka Pastrňáka (Buty). Jsou to písně Láska musí bolet a Jednô ráno. 
 


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Z ruky zobať do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Z ruky zobať.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Z ruky zobať (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Z ruky zobať bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Z ruky zobať doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Z ruky zobať