Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie

Kód: 2002805

Úplný název:

Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie (Matonoha Jan, kol.): Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie

Autor a popis:

Matonoha Jan, kol., Academia, 520 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
325 Kč (425 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Kniha s titulem Za (de)konstruktivismem, naznačujícím jak to, co následovalo po (de)konstruktivismu, tak i určité nostalgické ohlédnutí za již proběhnuvší tendencí, a podtitulem Kritické koncepty (post)poststrukturální literární a kulturní teorie obsahuje 102 heslových statí. Vedle Jana Matonohy, který je autorem více než tří čtvrtin hesel, do ní přispěli též Richard Müller, Josef Fulka, Pavel Šidák, Jakub Češka, Josef Šebek a Jan Lukavec. Jednotlivé stati jsou věnovány pojmům jako studium – punktum, singularita, rizoma, aporie, událost, touha, vznešeno, abjekt, jouissance, matérie, afekt, transgrese, performativita, tělesnost, (post)feminismus, gender, homo sacer, zóé – bios, zvíře, paradigma, diskurz, dispozitiv, moc, epistémé, represivní hypotéza, technologie sebe sama, kulturní kapitál, habitus, medialita ad. Hesla jsou uspořádána tematicky do devíti hnízd: poststrukturalismus, dekonstrukce, psychoanalýza, postmarxismus, feminismus a gender, diskurz, kánon, tělo a zvíře. Ve svém úhrnu příručka usiluje o to poskytnout hlubší vhled do posledních čtyřiceti let vývoje (post)poststrukturální literární a kulturní teorie, a může tak sloužit zájemcům a zájemkyním o současnou literární teorii a filosofii, kulturní studia, antropologii, teorii umění a další obory.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Za (de)konstruktivismem - Kritické koncepty (post)-poststrukturální literární teorie