Zabijak Anders a jeho priatelia

Kód: 5514751

Úplný název:

Zabijak Anders a jeho priatelia (Jonasson Jonas):

Autor a popis:

Jonasson Jonas, , 304 stran, jazyk - slovenština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
311 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Čo sa stane, keď sa stretnú neveriaca farárka, recepčný z bývalého bordelu a slávny národný zabijak? Táto nesvätá trojica v dobrom aj zlom otrasie celým Švédskom.

Farárka Johanna Kjellanderová nadobro opustila kazateľnicu. Stalo sa tak narýchlo, keď ju kongregácia odsúdila a hádzali do nej spevníky. Nikdy si to povolanie sama nezvolila, donútili ju. Má preto ťažké srdce rovnakým dielom na nebeského aj na vlastného otca.
Per Persson sa tešil na miliónové dedičstvo, lenže majetok deda, konského handliara, sa akosi rozplynul v dyme z dieselových motorov. A tak sa teraz živí ako zle platený recepčný v treťotriednom hoteli, bývalom bordeli.
Vyhnaná farárka náhodou stretne na lavičke v parku recepčného. Obaja sa cítia podvedení predchádzajúcim pokolením a nemajú preto problém podvádzať iných.
Osud im do cesty privedie trochu naivného, svojsky dobrosrdečného, zato poriadne srditého muža. Volá sa Johan Andersson a práve ho prepustili z väzenia, kde si odpykal trest za tri vraždy. Robí, čo môže, ale zarobí málo a alkohol je drahý. Farárka a recepčný sa postarajú o to, že zakrátko sa Zabijak Anders stane známym v celom Švédsku. Títo traja vytvoria nesvätú trojicu a pustia sa do veľmi výnosnej, no úplne pochybnej obchodnej činnosti. Všetko by šlo ako po masle, keby im to gróf, grófka, samotný Pán a jeho Syn tak prekliato neskomplikovali...
Zabijak Anders je typická jonassonovská bizarná postavička, podobne ako storočný starček a múdra analfabetka. Ich príbehy pobavia aj rozosmejú, ale do literatúry vstúpili najmä preto, aby sme hlbšie vnímali svet, ktorý nás obklopuje, a robili ho lepším.

Zo švédskeho originálu Mördar-Anders och hans vänner
(samt en och annan ovän) (Pirat Förlaget, Stockholm 2015)
preložila Jana Melichárková.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Zabijak Anders a jeho priatelia do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Zabijak Anders a jeho priatelia.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Zabijak Anders a jeho priatelia (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Zabijak Anders a jeho priatelia bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Zabijak Anders a jeho priatelia doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura